Navigace

Obsah

VÍTEJTE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH OBCE KYTÍN

O obci

Katastrální výměra : 1088 ha

Počet obyvatel : 536, stav k 31.12.2016

Kraj : Středočeský

Okres : Praha západ

Obec s rozšířenou působností : Černošice

Pověřená obec : Mníšek pod Brdy

Nadmořská výška : 432 m n.m.

Zeměpisné souřadnice :  49°51′3″ s. š., 14°13′9″ v. d.

Kontakty

Obecní úřad:
Obecní úřad Kytín čp.65
Telefon: +420 318 590 640
Fax: +420 318 590 640
Starosta Miloslav Holý tel. 607 570 088


místostarostka Milena Fárová, tel. 723 456 048       místostarosta Jaroslav Šlégr tel. 732 728 923

 

 

PETICE ZA VÍCE MÍSTA PRO DĚTI VE ŠKOLE V MNÍŠKU POD BRDY.

ZA PAVILON

V příloze naleznete petici, kterou v případě vašeho zájmu můžete podepsat na obecním uřadě Kytín. Petice se týká rozšíření školních kapacit ve školním zařízením v Mníšku pod Brdy. Situace je opravdu neúnosná. Škola kapacitně naprosto nevyhovuje rozrustajícímu počtu obyvatel, kterých tam přibývá každým rokem.

Město Mníšek pod Brdy má zájem tuto situaci již dlouhodobě řešit, avšak naráží na nevoli pár jedinců, kteří projekt nového pavilonu zatím zdárně blokují. Bližší informace k novému pavilonu naleznete na webových stránkách Mníšeku pod Brdy.

Chceme tedy vyzvat všechny, kteří by chěli podpořit realizaci nového pavilonu, aby tuto výzvu podepsali. Můžete tak učinit v úředních hodinách OÚ nebo po dohodě s panem starostou, který se na obecním úřadě nebo v jeho blízkosti pohybuje v podstatě denně. Moc děkujeme za váš čas. Obec Kytín

Bližší informace naleznete zde.

 

 

Kalendář akcí v Kytíně a blízkém okolí

28.10.2017

Lampionový průvod

Lampionový průvod - svátek dušiček

Kostýmy duchů a jiných tématických postav jsou vítány Bohatý program

Detail

Novinky z dění v Kytíně a okolí

01.10.2017

Kytín klipy klepy 12

Hasiči slaví 135 let od založení, busta na stole a plná náves nádherných automobilů.

Detail

25.09.2017

POZOR!

V pátek 29.9.2017 na obecním úřadě zavřeno z důvodu dovolené.

Detail

Kulturní akce v regionu

20.10.2017

Výlet do výrobny vánočních ozdob

Výlet do výrobny vánočních ozdob

Obec Zvole

21.10.2017

Vysvěcení křiže

Vážení občané, v sobotu 21. října ve 14:00 bude vysvěcen křížek, který se po několika desetiletích opět navrátil nedaleko místa, kde kdysi stával. Nově upravené prostranství s křížem se nachází na křižovatkce ulic Ke Křížku, 5. května a Randova. Současný kříž tak bude opět připomínat symbol odpuštění za zločin spáchaný poblíž tohoto místa v 18. století. Za město Dobřichovice srdečně zvou bývalí starostové města Václav Kratochvíl a Michael Pánek a současný starosta Petr Hampl. Autorkou architektonické podoby umístění křížku a jeho okolí je Ing. arch. Edita Lisecová a autorem podstavce pod křížem akademický sochař Petr Váňa.

Město Dobřichovice

21.10.2017

Blues Černošice !!

Město Černošice vás srdečně zve v pátek 21.10 od 20.00 na nultý ročník mezinárodního bluesového festivalu Blues Černošice. Vystoupí dvě velkoformátové kapely. B.B.Band z Mostu, Biliny a Teplic. Kapela byla založena jako Bohouš Budina Band. Můžete se těšit nejen klasické bluesové kusy, ale uslyšíte též folk a klasický rock. To vše v naturálním zvuku a osobité úpravě a improvizaci, která k této muzice bezesporu patří. Improvizační sextet Vám zahraje ve složení: Vláďa "Orlík " Orlovský - akustická kytara, zpěv, Vašek Schwarzinger elekrická , akustická kytara, harmonika, zpěv, Pavel Eissenhammer - elekrická , akustická kytara, Iva Muzičková – cello. Bohoušek Budina – harmoniky a Karel Šípus - bicí. Druhá kapela, která zahraje na nultém ročníku bluesového festivalu jsou slovenští Bluesweiser, kteří již mají na kontě 9. vydaných CD a jsou pravidelnými účastníky bluesových festivalů ve střední Evropě. Frontmana kapely, zpěváka, skladatele Juraje Dura Turteva budete nejspíše znát jako moderátora pořadu ČT Blues ze staré Pekárny. Kapela hraje v současnosti dravé elektrické blues s funky, shuffle a boogie prvkami. Repertoár je postavený na vlastních kompozicích a vlastním zpracováním převzatých skladeb. Skupina klade důraz na muzikální hravost, invenčnost a humor. Přitom se vyhýbá kopírování cover verzí známých bluesových standardů. Jak připomíná Ján Litecký-Šveda, skupina Bluesweiser, věrná herakleitovskému, že opravdové blues nezazpíváš dvakrát stejně, potvrzuje, že blues není jen hraním konstant přežvýkaných stovkami muzikantů, ale tvořivým přístupem k tomu, co tvoří základný nerv jazzové a rockové hudby 20. století. Složení kapely Juraj Dura Turtev - zpěv, kytara Elo Vojta – bicí, Pavel "Doky" Doležal – saxofony, Monika Doležalová Varga - alt saxofón, Ivan Tomovič – kytara, Erik Bínovský – baskytara, Erich Boboš Procházka – harmonika. Přijďte na pořádný blues. Vstupenky na festival obdržíte za 180 Kč v předprodeji (minimarket u černošického nádraží) nebo za 200 Kč na místě před koncertem.

Město Černošice

22.10.2017

Zvolský běh

Zvolský běh

Obec Zvole

26.10.2017

Marianne Solivan & W. Fischbacher Trio (USA/CZ)

Marianne Solivan & W. Fischbacher Trio (USA/CZ) - top vocal jazz from New York City Srdečně vás zveme ve čtvrtek 26. 10. od 20.00 do Club Kina na vystoupení jedinečné Marianne Solivan (USA) – zpěv. Marianne doprovodí vynikající Walter Fischbacher (USA) – piano, Petr Dvorský (CZ) – kontrabas, Ulf Stricker (USA) – bicí. Spojení dvou výrazných osobností newyorské jazzové scény! Neomylný swing Elly Fitzerald, odvahu Betty Carter a střídmou věcnost Carmen McCrae, to vše najdete v hlase Marianne Solivan. Narodila se v newyorské čtvrti Queens. Studovala soukromě zpěv, nastoupila na bostonskou konzervatoř se zaměřením na hudební divadlo a poté nastoupila na věhlasnou Berklee, kde získala dvojitý titul a vyučovala zde poté i sama. Nakonec nastoupila na New England Conservatory, kde získala vytoužený magisterský titul v oboru jazzu. Vyzbrojena dvěma prestižními tituly a impozantním talentem, se Marianne Solivan přestěhovala zpět do svého rodného města, aby záhy bodovala ve finále newyorské pěvecké soutěže Jazzmobile Vocal Competition. Marianne zvládá vše, od velkých jazzových pódií a zpívání s big bandy, přes hraní v tradičních newyorských jazzklubech, až po intimní recitály v manhattanských restauracích. Bez ohledu na místo a obsazení jsou milovníci jazzové hudby vždy uchváceni jejím zvukem a stylem. Více: www.mariannesolivanjazz.com. Vstupné 170 Kč, důchodci 150 Kč. Srdečně zve město Černošice.

Město Černošice


 

Kytín žije! Podívejte se na sestřih událostí v uplynulém období.

Publikováno 8.2.2017

Videa týkající se obce Kytín naleznete na adrese

https://www.youtube.com/user/sokolkytin/videos